Opfok met koe geeft kalf rust (video)
Het opfokken bij een koe maakt een kalf rustiger. Ook is het beter te zien wanneer een dier niet fit is. Dat ervaart de Duitse biologisch melkveehouder Knut Ellenberg van Hof Klostersee in Cismar.

'Je ziet dat de kalveren rustig zijn. Bij een aparte huisvesting waren ze wat onrustig. Hier maakt het contact met de koe ze rustig', vertelt Ellenberg in onderstaand filmpje van Cowsignals.
Doordat de kalveren, die apart worden gehuisvest, ook twee keer per dag door de mens bij de koe worden gedaan, raken de kalveren ook extra gewend aan de mens. Hierdoor zijn ze ook in dit contact rustiger, ervaart hij.
Twee systemen
Het bedrijf hanteert daarbij twee systemen. Bij de één voedt een zoogkoe telkens drie kalveren, terwijl bij het andere systeem de kalveren twee keer drie kwartier per dag bij hun moeder mogen zogen.
'Hoewel het laatste systeem iets betere werkt, functioneren beide systemen goed', constateert dierenarts Joep Driessen van Cowsignals.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (ZND) #65695
Gebruikt, € 5.247
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (WD) #691835
Gebruikt, € 3.950
-
Case IH MAXXUM 125 CVX DRIVE
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %
-
Zaterdag26° / 17°30 %