Aa en Hunze zet intensief op slot
Gemeente Aa en Hunze wil de oppervlakte voor intensieve veehouderijen in het nieuwe bestemmingsplan buitengebied beperken tot 1 hectare. Dat blijkt uit de voorstellen van B en W.

De beperking komt neer op het huidige vergunde bouwvlak. Dat zou de bedrijfsontwikkeling van deze bedrijven op slot zetten.
LTO Noord heeft nog wel meer opmerkingen op de plannen van Aa en Hunze. Zo dreigen bedrijven met een intensieve neventak automatisch onder de categorie bedrijven zonder grondgebondenheid te worden geschoven.
Discussie
‘Daar kunnen ze niets mee. Ze worden de dupe van een discussie tussen de gemeenten en de provincie’, stelt beleidsadviseur Roel Visser vast.
Ook voor multifunctionele bedrijven is er te weinig ruimte gepland. Die mogen tot maximaal 1,5 hectare bouwoppervlak aanvragen. Provincie Drenthe staat 2 hectare toe.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (EL) #691990
Gebruikt, P.O.A.
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HG) #65626
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag26° / 10°10 %
-
Vrijdag30° / 15°60 %