Veel Duitse aardappelen van matige kwaliteit
Het aanbod van aardappelen met een slechte bewaarkwaliteit op de Duitse markt is op dit moment behoorlijk groot.
De aardappelen van een matige kwaliteit zijn vooral afkomstig uit teeltgebieden in Midden-Duitsland, zoals het Rheinland. Daar viel in het groeiseizoen enkele keren overmatig veel neerslag.
Veelal zijn de gemiddelde hectareopbrengsten wel hoog, maar laat de bewaring te wensen over. Verder worden als gevolg van de overmatige oogst ook een deel van de aardappelen op een provisorische manier bewaard.
Tot half januari
Het grote aanbod van mindere kwaliteit aardappelen zal volgens Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) aanhouden tot zeker half januari.
Het is de vraag of er daarna enige lucht op de aardappelmarkt komt met een wat gunstigere prijsontwikkeling.
Totale oogst
De definitieve totale aardappeloogst in Duitsland voor 2014 komt naar verwachting uit op 12 miljoen ton.
Deze opbrengst, in combinatie met de overvloedige oogst in andere Europese landen, zorgt ook voor weinig perspectief op de Duitse aardappelmarkt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-

New Holland BOOMER 25
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (ETT) #690527
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2000, P.O.A.
Vacatures
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Donderdag9° / 6°70 %
-
Vrijdag3° / 1°40 %
-
Zaterdag2° / -2°20 %












