Duitsland oogst meer uien
Uit de jaarlijkse voorraadmeting voor uien blijkt dat Duitsland dit jaar een uienoogst verwacht van ruim 210.000 ton.
Dat is fors hoger dan afgelopen jaar toen de oogst uitkwam op 172.000 ton.
De deelstaat met de grootste uienproductie in Duitsland blijft Niedersachsen met bijna 55.000 ton. De voormalige Oost-Duitse deelstaten telen bij elkaar ongeveer 59.000 ton.
Naweeën
De Duitse uienoogst is minder groot dan in 2012 en 2011. Toen kwam de totale productie respectievelijk uit op 225.000 ton en 258.000 ton.
De kwaliteit van de Duitse uien lijkt over het algemeen goed. In een aantal teeltgebieden tonen de uien wel de naweeën van overvloedige neerslag, meldt Bureau Uienmarkt Informatie (BUI).
Oostenrijk
Naar verwachtingen worden in Oostenrijk de komende week de laatste uien geoogst. Ondanks de vertraagde oogst zijn er geen gevolgen voor de beschikbaarheid van uien. De telersprijs in Oostenrijk varieert van 9 tot 11 euro voor gesorteerde uien in kisten geleverd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Frontmaaier zonder kneuzer
Gebruikt, P.O.A.
-

Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-

Perfect weidebloter LB-185
2021, € 3.200
-

New Holland frontgewichten
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag9° / 5°70 %
-
Dinsdag10° / 4°10 %
-
Woensdag12° / 4°10 %
















