Inkoopmacht Duitse supers te groot
De inkoopmacht van Duitse supermarkten is te groot. Dat stelt de Duitse mededingingsautoriteit na onderzoek naar de inkoopmacht in de retailsector.
'De Duitse voedingsretail is zeer geconcentreerd', stelt Andreas Mundt, directeur van de Duitse mededingingsautoriteit. 'Edeka, Rewe, Aldi en de Schwarz Groep met haar Lidl- en Kauflandwinkels hebben ongeveer 85 procent van de markt in handen.'
De Duitse retailers kopen hun producten voornamelijk in eigen land. Daarom wilde de mededingingsautoriteit de inkoopcondities op de binnenlandse markt onderzoeken.
Voorsprong
Uit het drie jaar durende onderzoek blijkt dat de grote retailers een enorme voorsprong hebben op hun kleine- en middelgrote concurrenten. De vier grote inkopers hebben het overgrote deel van de voedselretail in handen en maken hiervan gebruik in onderhandelingen met leveranciers.
Zelfs relatief grote leveranciers worden gedwongen hun, vaak bekende merken, te verkopen via de grote supermarkten. 'Buiten de grote supermarkten om hebben leveranciers geen mogelijkheden om hun producten te verkopen', zegt Mundt.
Eigen merk
Eigen merken van supermarkten worden steeds belangrijker, blijkt uit het onderzoek. De grote supers gebruiken de eigen merken steeds vaker als een manier om voordeel te halen in onderhandelingen over inkoopvoorwaarden.
Volgens Mundt moet snel actie worden genomen om verdere verslechtering van de inkoopcondities te voorkomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Husqvarna Rider 316TX incl. 122cm Combi Maaidek (HAE) #60812
Gebruikt, € 5.750
-

Kubota M4072 4 WD trekker
2018, € 35.750
-

Husqvarna Rider R318
2018, P.O.A.
-

New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Maandag21° / 14°50 %
-
Dinsdag26° / 15°20 %
-
Woensdag26° / 17°50 %











