PvdD: minder vlees voor goed klimaat
Minder vlees is noodzakelijk voor een goed klimaat, stelt de Partij voor de Dieren (PvdD). 'Het kabinet moet beleid opstellen ter vermindering.'
De veehouderij produceert meer broeikasgassen dan alle auto’s, treinen, vliegtuigen en schepen bij elkaar, stelt denktank Chatham House in een gisteren gepubliceerd rapport.
'Verminderen van de wereldwijde vleesconsumptie is daarom essentieel om de opwarming van de aarde binnen de acceptabele twee graden te houden', geeft PvdD-partijleider Marianne Thieme aan.
Klimaatdebat
Thieme vroeg de regering gisteren in het Klimaatdebat met minister-president Mark Rutte om beleid op te stellen om de vlees- en zuivelconsumptie te verminderen.
'Als we allemaal in Nederland 1 dag in de week geen vlees zouden eten, dan zou dat net zoveel effect hebben als 1 miljoen auto’s van de weg halen. Het hoeft niet moeilijk of kostbaar te zijn.'
Oplossingen
De Nederlandse exportdrift is volgens Thieme gericht op het verhogen van de consumptie van vlees en zuivel in de opkomende economieën.
'Beter dan het exporteren van het klimaatprobleem is het exporteren van klimaatoplossingen. Het Nederlandse bedrijfsleven en kennisinstellingen zijn bij uitstek goed in het weerbaar maken van landen tegen overstromingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.110 (MAA) #697302
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
2008, P.O.A.
-
John Deere X948 zitmaaier (HIL) #31306
Gebruikt, € 19.872
-
JOHN DEERE 6 150R TREKKER (BEN) #90176
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Maandag25° / 13°10 %
-
Dinsdag26° / 12°10 %
-
Woensdag24° / 13°20 %