Nog geen einddatum staartcouperen biggen
Staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) stelt nog geen einddatum vast voor het stoppen met couperen van biggenstaarten.
De Tweede Kamer vroeg eerder aan Dijksma om met een einddatum te komen. Maar Dijksma wil verder onderzoek en de ontwikkeling van Europese richtlijnen afwachten.
Wageningen UR doet onderzoek naar het voorkomen van bijterij, het stapsgewijs iets langer laten van de biggenstaart en uiteindelijk op termijn verantwoord stoppen met couperen.
Oplossingen
Dijksma verwacht dat er medio 2015 meer duidelijk wordt over mogelijke oplossingen om het couperen terug te dringen. In Europa wordt ook gewerkt aan een richtlijn om het couperen te voorkomen.
Daaruit moet blijken welke vormen en wijzen van hokverrijking acceptabel worden geacht en welke type managementmaatregelen moeten worden genomen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Iseki SXG15H
2009, P.O.A.
-

Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-

Evers 11 tands #776608
Gebruikt, € 950
-

Toro Z-Master 4000
2022, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag7° / 1°65 %
-
Zaterdag10° / 3°20 %
-
Zondag9° / 4°20 %















