Beperkte stijging tarief Rivierenland
Door het doorvoeren van bezuinigingen en de beheersing van de kosten, stijgen de waterschapslasten van Rivierenland gemiddeld met 3,04 procent.
Het college van Dijkgraaf en Heemraden van Waterschap Rivierenland noemt de stijging 'beperkt'. De Verenigde Vergadering moet de tariefstijging nog goedkeuren.
Een flink deel van de stijging komt voort uit het feit dat het waterschap vanaf 2015 veel dijken moet versterken die niet voldoen aan de norm. Voorheen nam het rijk de volledige financiering van dit programma voor haar rekening, maar vanwege de enorme opgave wordt 50 procent van de kosten voortaan gefinancierd door de waterschappen zelf.
Boeren
Boeren in het Zuid-Hollandse en Utrechtse deel van Rivierenland zijn gemiddeld duurder uit. Het tarief in de categorie ongebouwd met grond binnendijks bedraagt 77,85 euro per hectare. Dat was vorig jaar 75,28 euro, een stijging van 3,4 procent.
Het tarief voor gebouwd ligt op 0,05756 procent van de WOZ-waarde. De zuiveringsheffing komt uit op 54,67 euro per vervuilingseenheid.
Aanslag
De aanslag in de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden ligt hoger dan in Gelderland en Noord-Brabant, omdat Rivierenland in Zuid-Holland en Utrecht ook zorgt voor de polderwegen buiten de bebouwde kom.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon DMP3001TC achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER (ETT) #692326
Gebruikt, € 5.313
-

Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167 ZITMAAIER (BEN) #692697
Gebruikt, € 5.247
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Zondag10° / 6°95 %
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %

















