Väderstad introduceert de Opus
De Zweedse fabrikant Väderstad krijgt een nieuwe getrokken cultivator met werkbreedtes van 6 en 7 meter in haar programma. Deze Opus kan werken tot een diepte van 40 centimeter.
De afstand tussen de tanden is bij de Opus 27 centimeter. Samen met een vrije doorlaat van 80 centimeter kan deze nieuwe cultivator dus goed overweg met grote hoeveelheden gewasresten.
Flexibel
De tanden van de Opus zijn verdeeld over drie rijen en gaan - afhankelijk van de grondsoort - tot een diepte van maximaal 40 centimeter.
Er zijn twintig verschillende tandpunten beschikbaar. Väderstad noemt om die reden haar nieuwe Opus ‘the most flexible cultivator in the market’.
Twee rollen
Voor de diepteregeling annex het verdichten van het zaaibed is er keuze uit twee rollen. In de Väderstad-benaming heten die ‘double soilrunner’ en ‘steelrunner’. De diameter is respectievelijk 575 en 600 millimeter.
De laatste lijkt het meest op de pakkerrol zoals we die algemeen kennen: een dikke schijf die in een punt toeloopt. De soilrunner bestaat uit een U-profiel met de opening naar beneden. Daardoor blijft hij meer dan de steelrunner bovenop.
Henk Beunk
redacteur LandbouwMechanisatie
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (HG) #692562
Gebruikt, € 6.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692933
Gebruikt, € 5.313
-
4 elements schudder
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %
-
Vrijdag29° / 14°20 %