Groen licht senaat voor de PAS
De Eerste Kamer is akkoord met de Programmatische Aanpak Stikstof (PAS). Na eerder uitstel is er vanmiddag toch over gestemd.
Voor de wetswijziging die de PAS mogelijk maakt, stemden VVD, PVV, PvdA, CDA, CU en D66. Zij vertegenwoordigen samen 57 van de 75 zetels in de Eerste Kamer.
Uitleg
Tegen stemden SP, GroenLinks, PvdD, 50Plus en de Onafhankelijke Staten Fractie. Geert Reuten (SP) legde uit dat zijn tegenstem te maken heeft met de weigering van het kabinet om het rapport over de berekening van ammoniakdepositie nu al naar de Eerste Kamer te sturen.
Staatssecretaris Sharon Dijksma wil de zogenoemde quick scan eerst bespreken met het ministerie van I&M en met de provincies. Volgens de SP onthoudt ze de senaat 'relevante informatie'.
Vol gas verder
LTO Nederland is blij met het groene licht van de Eerste Kamer 'We hebben onlangs gevraagd om een hoger tempo voor invoering van de PAS', zegt portefeuillehouder Siem Jan Schenk. 'Dit is een mooie eerste stap. Nu vol gas verder.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (HIL) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (ZUI) #692298
Gebruikt, € 3.950
-
Challenger MT765 (SOM) #691780
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (SOM) #692916
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Vacature veldmedewerker Agrarisch Natuur en Landschapsbeheer (ANLb)
BoerenNatuur Brabant Oost - NL
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Weer
-
Dinsdag15° / 11°85 %
-
Woensdag15° / 10°60 %
-
Donderdag15° / 10°100 %