Duitse grootgrutter Edeka nog machtiger
Duitslands grootste supermarktonderneming Edeka neemt ruim 450 filialen van concurrent Tengelmann over. Dat is vandaag bekend gemaakt.
Het gaat om supermarkten onder de naam Kaiser’s Tengelmann met een jaaromzet van 1,8 miljard euro. De Duitse handelsonderneming Tengelmann trekt zich helemaal terug uit de detailhandel.
Marktleider
Edeka heeft nu al 4.100 filialen met een jaaromzet van ruim 7,8 miljard euro. De overname van alle winkels van Spar en Netto Marken-Discount maakte Edeka negen jaar geleden tot marktleider in Duitsland.
Het is niet zeker dat de Duitse mededingingsautoriteit zomaar instemt met de overname. Kortgeleden is bekend gemaakt dat juist aankopen door grote supermarktconcerns als Edeka en Rewe extra kritisch beoordeeld zullen worden.
Zorgen bij boeren
Die houding heeft te maken met de snelle schaalvergroting in de Duitse supermarktwereld. Onder meer boerenorganisatie DBV verzet zich tegen concentratie van de marktmacht bij vijf grote supermarktketens.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 185 trekker (REU) #782222
Gebruikt, € 161.500
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER MY2026 (REU) #777345
Gebruikt, € 5.168
-

Kverneland MZ 8 (ZIJ) #781947
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag34° / 19°20 %
-
Zaterdag28° / 20°20 %
-
Zondag28° / 16°5 %














