70 procent aardappelen gerooid
Door het aanhoudende nazomerweer in combinatie met de korte regenperiode vorige week verloopt de aardappeloogst in Nederland bijzonder voorspoedig.
Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) meldt dat op dit moment ruim 70 procent van het aardappelareaal is gerooid.
In verhouding is er boven de grote rivieren meer gerooid dan in het zuidelijke deel van Nederland. In het zuidoosten was het vorige week tijdelijk zelfs even te nat om te rooien.
Te droog
In het zuidwesten is het op sommige percelen juist nog steeds te droog om te rooien. Daar kunnen aardappeltelers wel wat neerslag gebruiken.
De berichten over de hectareopbrengsten variëren van gemiddeld tot meer dan gemiddeld. Met name op de wat lichtere gronden lijken de opbrengsten goed.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X167R (MM) #692919
Gebruikt, € 5.644
-
Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-
AS Motor Professionele zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (HG) #28781
Gebruikt, € 20.500
-
Kverneland Ploeg EG 85-160-9 wentelploeg (SB) #690770
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 6°10 %