Franse aardappeloogst bovengemiddeld
Volgens de laatste verwachtingen van het Franse ministerie van landbouw komt de oogst van consumptieaardappelen in Frankrijk uit op 5,7 miljoen ton.

De opbrengst is 350.000 ton meer dan vorig jaar en volgens Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) vergelijkbaar met oogst 2011.
De grote Franse aardappeloogst is gebaseerd op een gemiddelde opbrengst van 44,3 ton per hectare. Verder is er een forse uitbreiding van het areaal consumptieaardappelen van 115.200 hectare in 2013 naar bijna 123.000 hectare dit jaar.
Goed groeiseizoen
Insiders gaan er zelfs vanuit dat vanwege het goede groeiseizoen de productie per kilo nog hoger uitkomt dan de verwachte 44,3 ton per hectare. De totale aardappeloogst in Frankrijk inclusief zetmeel- en pootaardappelen wordt geraamd op 7,25 miljoen ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Honda HF2417HB
2014, P.O.A.
-
Case IH LUXXUM 100
2017, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (MOL) #692688
Gebruikt, € 3.950
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag19° / 12°50 %
-
Dinsdag19° / 11°75 %