Prognose aardappeloogst VS lager
De prognose van de aardappeloogst in de Verenigde Staten (VS) is naar beneden bijgesteld van 18,8 miljoen naar 18,7 miljoen ton.

De aardappeloogst pakt waarschijnlijk wat lager uit, omdat vooral in de grote aardappelstaten Idaho en Washington het gewas eerder afrijpt dan verwacht.
Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) meldt op basis van gegevens van North American Potato Market News (NAPMN) dat de hoofdoogst in de VS 4,1 procent hoger zal zijn dan in oogstjaar 2013.
Uitbreiding areaal
De oogst kwam toen uit op 18 miljoen ton. De hogere opbrengst is het gevolg van een uitstekend groeiseizoen en uitbreiding van het areaal voor de hoofdoogst met 1,2 procent.
De oogst dit jaar overtreft nog niet het recordjaar 2012. Toen kwam de definitieve hoofdoogst uit op 19 miljoen ton, in 2011 oogstten de Amerikanen 17,8 miljoen ton aardappelen en in 2010 was 16,6 miljoen ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere - 6155R AP CP FH PTO
2022, P.O.A.
-
Overige Cultivator (geen schijveneg) triltand (LH) #22652
Gebruikt, € 395
-
PZ TK300 kneuzer
Gebruikt, € 675
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
Vacatures
Verkoopadviseur Zeugen- & Biggenvoeders
Rothkötter Mischfutterwerk GmbH - NL
Directeur (via PublicSpirit)
Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur (KAVB) - HILLEGOM
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Dinsdag13° / 8°70 %
-
Woensdag12° / 8°50 %
-
Donderdag14° / 7°50 %