Voer koeien geen verse maïs
Verse maïs of maïs dat te snel na inkuilen wordt gevoerd, kan bij melkkoeien leiden tot verteringsproblemen en melkgiftdaling.
De Gezondheidsdienst voor Dieren (GD) raadt daarom aan om ingekuilde maïs vier tot zes weken goed te laten conserveren, daarna kan het worden gevoerd aan koeien.
Door het voeren van een grotere hoeveelheid verse maïs kunnen verteringsproblemen ontstaan die zich uiten in onder meer te dunne mest en melkproductiedaling.
Suikers
Verse maïs bevat een grotere hoeveelheid suikers dan goed geconserveerde mais en koeien vreten er daarom vaak meer van. Daarnaast is het meer broeigevoelig dan goed geconserveerde maïs.
Indien veehouders hun koeien toch verse maïs willen voeren, adviseert de GD te letten op een beperkte gift en de hoeveelheid langzaam op te voeren.
Structuurwaarde
Zorg daarnaast voor voldoende structuurwaarde van het totale rantsoen, een verminderde hoeveelheid andere suikerrijke producten en voorkom broei van de kuil.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R290 Auto Power
2024, € 240.000
-

Case IH PUMA 165 MULTICONTROLLER STAGE V
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

John Deere 5075M (AKK) #703361
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Zaterdag21° / 14°20 %
-
Zondag18° / 16°35 %
-
Maandag19° / 11°5 %
















