Groei biolandbouw in Nederland blijft achter
Ten opzichte van Europa blijft de groei van de biologische landbouw in Nederland achter, constateert Bionext.

Het biologisch landbouwareaal in Europa is tussen 2003 en 2010 met 55 procent toegenomen. Dit blijkt uit een publicatie van de Europese Unie op basis van Eurostat-data. Het aantal biologische landbouwbedrijven nam toe met 50 procent.
Tussen 2002 en 2011 groeide het biologisch areaal in de hele EU van 5,7 naar 9,6 miljoen hectare. In de ‘oude’ lidstaten groeide het biologisch areaal met 5 procent per jaar.
Inhaalslag
De ‘nieuwe’ lidstaten die sinds 2004 deel uit maken van de EU zijn met een inhaalslag bezig. Daar neemt het biologisch areaal jaarlijks toe met 13 procent. Van het totale landbouwareaal in de EU is nu 5,4 procent biologisch.
In Nederland is het aandeel biologische landbouwgrond in 2013 slechts 2,7 procent van het totaal. Daarmee blijft Nederland ver achter bij het Europees gemiddelde.
Biologisch impuls
Bionext pleit voor een extra biologisch impuls en vraagt het rijk en de provincies om zelf het goede voorbeeld te geven. De gronden van de rijksoverheid en provincies moeten volledig omschakelen naar biologisch beheer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 308LS Econ
1995, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (ZOB) #692297
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (BS) #692318
Gebruikt, € 4.148
-
Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 14°30 %
-
Zondag21° / 14°95 %
-
Maandag18° / 13°90 %