Nabemesten met mest in maïsrij
Richard Hardeman uit Harskamp demonstreerde gisteren een speciale machine om maïs tussen de rijen te bemesten.
Dicht bij de plant en goed afgedekt. Hardeman heeft de speciale machine voorzien van dubbellucht, zodat deze beter en rechter tussen de rijen blijft lopen.
Maandag toonde hij de bemester op zijn land in Apeldoorn tijdens een demonstratiemiddag in het kader van het project 'Schoon, zuinig & precies bemesten'. De maïs was al aan de lange kant, de overige banen had hij al bemest, met 25 kuub dunne fractie van gescheiden varkensmest.
Extra stikstof
De dunne fractie is een prima product om nu te bemesten. Het bevat veel stikstof, dat direct onneembaar is.
Belangrijk uitgangspunt bij dit systeem is dat de mest niet te dicht bij de planten komt te liggen. De cultivatortand die de mest moet afdekken, zou de maïswortels kunnen beschadigen.
Filmpje
De website Trekkerweb maakte onderstaand filmpje van deze demonstratie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH Trekhaak MXU/MAXXUM T6
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland TA465 opraapwagen
1995, P.O.A.
-

T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6175R (ZUI) #64452
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Dinsdag15° / 11°10 %
-
Woensdag16° / 10°10 %
-
Donderdag16° / 11°20 %













