Suiker Unie verwacht 15 ton suiker
Op basis van de groeimodellen gaat Suiker Unie voor 2014 uit van een recordoogst van gemiddeld 15 ton polsuiker per hectare en 85 ton wortelopbrengst.
Volgens de groeimodellen is 8 juni landelijk het groeipunt bereikt. Dit is ongeveer tien dagen vroeger dan het langjarig gemiddelde en ruim twee weken vroeger dan in 2013.
De groeipuntdatum is het moment waarop de suikerbieten gemiddeld 4 gram suiker bevatten en de eigenlijke suikertoename gaat plaatsvinden. Dit moment geeft een eerste indicatie van de te verwachten opbrengst.
Veel variatie
Ondanks de verwachte recordoogst constateert de agrarische dienst van Suiker Unie wel dat er in de praktijk veel variatie is. Veel bieten staan er zeer goed op, maar er zijn ook percelen met een matige stand.
Of 2014 daadwerkelijk een topopbrengst oplevert, hangt vooral af van het verdere weersverloop. Zo kwam in 2011 de opbrengst na een vroege groeipuntdatum uiteindelijk lager uit dan eerst verwacht door een sombere en extreem natte zomer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6M 250 trekker (REU) #693690
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

Lely Lotus 1020 S
2009, P.O.A.
-

Alltrec 4810T (WOL) #21051
Gebruikt, € 45.000
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag12° / 1°0 %
-
Zondag14° / 1°0 %
-
Maandag12° / 4°10 %













