Stadslandbouw levert maatschappij wat op
Stadslandbouw is goed voor de gezondheid, de leefbaarheid en het gemeenschapsgevoel in de wijk en de lokale economie. Dat blijkt uit onderzoek van Praktijkonderzoek Plant & Omgeving (PPO).
'De populariteit van stadslandbouw is de laatste jaren enorm gegroeid’, stelt onderzoeker Jan-Eelco Jansma vast.
De verscheidenheid is groot: van kweekbakken op het balkon tot een leegstaande kas die tot overdekte volkstuin is omgebouwd. En van een moestuin in het park tot een zorgboerderij aan de rand van de stad.
Voedselvoorziening
‘De afgelopen honderd jaar is onze voedselvoorziening steeds meer los komen te staan van onze omgeving. Stadslandbouw is daar een tegenreactie op', zegt Jansma.
'Daar komt bij dat er door de economische crisis meer stukken grond beschikbaar zijn in en rond de stad.’
Economie
Volgens de onderzoeker vaart de economie er wel bij. ‘Steeds meer ondernemers verdienen er een nette boterham aan.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 150 trekker (LIE) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 1140
Gebruikt, € 6.500
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, € 8.250
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag24° / 16°10 %
-
Dinsdag22° / 12°0 %
-
Woensdag28° / 10°0 %













