Extreem vroege bloei fruitteelt
Het groeiseizoen van 2014 is het meest vroege sinds jaren. In de afgelopen tien jaar had 2007 de meest vroege bloeiontwikkeling, maar gezien de huidige gewasontwikkeling zal 2014 een week tot tien dagen vroeger zijn.
Dat blijkt uit meetgegevens van het Praktijkonderzoek Plant & Omgeving (PPO) gepubliceerd in het NFO-vakblad Fruitteelt.
Bij Elstar en Jonagold waren op 20 maart 2014 de groene blaadjes rond de bloemknoppen al geopend. Afhankelijk van de temperatuur duurt het dan nog circa twee weken voordat de eerste bloem open is.
Ook de bloei van Conference is extreem vroeg. Verwacht wordt dat dezer dagen, eind maart, de eerste bloemen open gaan.
Plukdatum
PPO berekende de periode tussen volle bloei en plukdatum. De gemiddelde periode (over zeven jaar) is voor Jonagold 156 dagen, voor Elstar 130 dagen en voor Conference 142 dagen.
Valt de volle bloei dit jaar bij Elstar op 18 april, dan valt de pluk in de vierde week van augustus.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 5 schaar ploeg (OLD) #29138
Gebruikt, € 39.500
-

New Holland T6.160 (REU) #691193
Gebruikt, P.O.A.
-

AS Motor 1040 YAK 4WD (WOL) #26685
Gebruikt, P.O.A.
-

Maaidek 60D autoconnect (HIL) #27086
Gebruikt, € 4.200
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
-
Maandag11° / 7°95 %
-
Dinsdag13° / 6°85 %
-
Woensdag13° / 8°20 %














