Eerste asperges koude grond in Oirschot
Aspergeboerderij Van Gerven in Oirschot heeft de race om de eerste Brabantse asperges van de koude grond te steken, gewonnen. Dinsdag werden daar de eerste kilo's van het witte goud gestoken.
Jan van Gerven en zijn zoon Willem haalden, onder toeziend oog van het Brabants Asperge Genootschap, de benodigde 3 kilo van het ras Gijnlim uit de ruggen van lichte zandgrond langs de A58.
'We hebben op 16 januari al de ruggen gemaakt om kans te maken om de eerste te zijn', zegt Jan van Gerven. 'We steken nu elke dag meer natuurlijk. Woensdag zaten we nog maar op 17 kilo en dit weekend zullen we de 30 kilo wel halen.'
Maand vroeger
De oogst bij Van Gerven is exact een maand eerder begonnen dan vorig jaar. 'Toen begon het seizoen extreem laat, nu extreem vroeg. De prijs ligt nu op zo'n 14 euro per kilo geschilde asperges.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 150 trekker (HIL) #775455
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 7.250
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %
















