Promotie zoete aardappel in Europa
Onlangs is het American Sweet Potato Marketing Institute (ASPMI) opgericht. De taak van dit instituut is de groeiende export van zoete aardappevanuit de de Verenigde Staten (VS) te ondersteunen.
De markt van zoete aardappel in Europa wordt geschat op 80.000 ton. De export vanuit de VS heeft in Europa een marktaandeel van 50 procent.
In Europa weten voorlopig alleen de trendsetters en luxe restaurants nog maar raad met zoete aardappels, naast groepen allochtone inwoners.
Campagne
Een goede voorlichting over zoete aardappels is essentieel voor groei van de markt, vandaar dat de ASPMI een voorlichtingscampagne start. Centraal staat hierbij, naast de culinaire zaken, de voorlichting over gezondheidsaspecten van de zoete aardappel en de verschillende rassen.
De promotie richt zich op zowel de verse zoete aardappel, als op producten gemaakt van zoete aardappel.
North
De afzet zit de laatste tien jaar al wel in de lift. De meeste zoete aardappels worden verbouwd in het zuiden van de Verenigde Staten, met North Carolina als de belangrijkste producent.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-

New Holland TN75S
2001, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (LIE) #688718
Gebruikt, € 3.950
-

John Deere Z315E (LIE) #717249
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zaterdag3° / -1°85 %
-
Zondag2° / -2°80 %
-
Maandag1° / -2°50 %








