Bietenzaai ondanks structuur in volle gang
Inmiddels is in Nederland minstens 12 procent van het bietenareaal ingezaaid. Deze week zijn er volop zaaiactiviteiten, meldt de agrarische dienst van Suiker Unie.
Flevoland loopt voor wat betreft de bietenzaai voorop met 30 procent. Op de noordoostelijke lichte gronden is 5 procent gezaaid.
Volgens Suiker Unie zijn op de kleigronden meer grondbewerkingen nodig dan normaal om een goed zaaibed te krijgen. Bietentelers moeten veelal iets dieper zaaien dan wenselijk om het zaad op een vaste ondergrond te krijgen.
Vers geploegd land
In veel teeltgebieden is de bodemstructuur eigenlijk onvoldoende om te zaaien. Maar wachten op een betere structuur duurt nu te lang. Over het algemeen verloopt de inzaai beter op vers geploegd land, constateert Suiker Unie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
Fendt 716 S4 Power Plus
2018, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (ZOB) #692933
Gebruikt, P.O.A.
-
Vicon 632T Pro achtermaaier met kneuzer
2011, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 15°20 %
-
Vrijdag24° / 11°15 %
-
Zaterdag24° / 13°20 %