Bietenzaai ondanks structuur in volle gang
Inmiddels is in Nederland minstens 12 procent van het bietenareaal ingezaaid. Deze week zijn er volop zaaiactiviteiten, meldt de agrarische dienst van Suiker Unie.
Flevoland loopt voor wat betreft de bietenzaai voorop met 30 procent. Op de noordoostelijke lichte gronden is 5 procent gezaaid.
Volgens Suiker Unie zijn op de kleigronden meer grondbewerkingen nodig dan normaal om een goed zaaibed te krijgen. Bietentelers moeten veelal iets dieper zaaien dan wenselijk om het zaad op een vaste ondergrond te krijgen.
Vers geploegd land
In veel teeltgebieden is de bodemstructuur eigenlijk onvoldoende om te zaaien. Maar wachten op een betere structuur duurt nu te lang. Over het algemeen verloopt de inzaai beter op vers geploegd land, constateert Suiker Unie.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Karat 10-300 cultivator (ZAN) #75861
Gebruikt, € 14.959
-

7635
Gebruikt, € 17.500
-

Lely Lotus 1325 schudder
1999, P.O.A.
-

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (HAE) #692764
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Zaterdag7° / 1°20 %
-
Zondag7° / 2°20 %
-
Maandag6° / 1°20 %












