Keurmerk voor langere weidegang
Er komt een aanvullend keurmerk voor weidegang zodat koeien nog langer buiten kunnen lopen. Dat zegt Piet Boer, bestuursvoorzitter van Zuivelcoöperatie FrieslandCampina.
Weidegang verlaagt de uitstoot van ammoniak. Dat is een belangrijke reden voor staatssecretaris Sharon Dijksma en de melkveehouderijsector om weidegang te stimuleren.
In het convenant weidegang is vastgelegd dat melkveehouders hun koeien minimaal 120 dagen, ten minste 6 uur per dag in de wei moeten laten.
'Boeren die langere weidegang willen toepassen zouden een aanvullend keurmerk moeten krijgen', zegt Boer. 'Langere weidegang betekent minder ammoniakuitstoot en dat willen we borgen.'
Langer weiden kan een extra instrument zijn voor melkveehouders nabij natuurgebieden om hun ammoniakuitstoot te verlagen, aldus de zuiveltopman. 'Die mogelijkheid moet boeren geboden worden.'
Dit jaar moet er meer duidelijkheid komen over het aanvullende keurmerk voor weidegang.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 718 Gen6 Profi Setting 2
2021, P.O.A.
-

John Deere 6215R trekker (SOM) #30354
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6830 trekker (BEN) #87517
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X949 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (SOM) #781644
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Zondag19° / 11°10 %
-
Maandag21° / 10°10 %
-
Dinsdag21° / 11°20 %













