NAJK: weidegang eindelijk ambitieus
Het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt (NAJK) is blij me de visie van LTO Nederland en de Nederlandse Zuivelorganisatie (NZO) voor een grondgebonden melkveehouderij.
Grondgebondenheid en weidegang in de melkveehouderij worden in de gisteren gepresenteerde visie op de melkveesector door LTO en NZO als norm gesteld.
'We pleiten al langer voor een ambitieuze, concrete en afrekenbare invulling van het Convenant Weidegang', stelt het NAJK. 'Daar wordt met deze visie nu invulling aan gegeven.'
Niet getekend
NAJK heeft in het verleden het Convenant Weidegang niet ondertekend omdat de vereniging het convenant te vrijblijvend vond.
'NAJK vindt het belangrijk dat de sector zelf de regie neemt. Convenant Weidegang was hierin te vaag en vrijblijvend. NAJK heeft vanaf het begin de sector opgeroepen actiever en vooruitstrevender te zijn', geeft dagelijks bestuurder melkveehouderij Koen Bolscher aan.
Melkveerechten
Bolscher is blij dat er geen melkveerechten komen. 'Wij hebben Dijksma en de Tweede Kamer er steeds op gewezen dat melkveerechten geen duurzame oplossing zijn en dus geen antwoord vormen op de discussie omtrent schaalgrootte van individuele bedrijven.'
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T6.180 DC StageV
Gebruikt, € 144.900
-
Claas Disco FC310 frontschijvenmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 12°0 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %
-
Woensdag24° / 13°5 %