Aardbeienplantje meet fijnstof in Antwerpen
Duizenden aardbeienplantjes worden de komende tijd in Antwerpen ingezet om erachter te komen hoeveel fijnstof er in de Antwerpse lucht zit.
De Universiteit Antwerpen wil via de bladeren de hoeveelheid fijnstof meten. Op basis daarvan wordt dan een ‘fijnstofkaart’ van Antwerpen gemaakt. De onderzoekers verwachten de resultaten in de tweede helft van juni te kunnen hebben.
Fijnstof is een vorm van luchtvervuiling. Fijnstof is de verzamelterm voor zwevende stofdeeltjes die kleiner zijn dan 0,01 millimeter.
Uitlaatgassen
De deeltjes komen vooral door uitlaatgassen in de lucht terecht, maar bijvoorbeeld ook door barbecueën en houtvuurtjes.
De hoeveelheid fijnstof in de Belgische stad wordt nu ook al gemeten, maar ‘slechts’ op vier plaatsen.
Meetstations
Deze meetstations registreren enkel op die plek waar ze staan, 'terwijl de waardes enkele straten verder helemaal anders kunnen zijn', aldus een woordvoerder van de universiteit.
Of de hoeveelheid fijnstof invloed heeft op de aardbeien en of het gezond is om die te eten, is niet bekend.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T214 active
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5080M trekker (HAE) #60387
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland TA465 opraapwagen
1995, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Dinsdag13° / 11°75 %
-
Woensdag13° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %













