Kippen Bruchem vandaag geruimd
Medewerkers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zijn vanochtend begonnen met het ruimen van een pluimveebedrijf met ruim tienduizend legkippen in het Gelderse Bruchem.

Gisteren werd op het bedrijf vogelgriep (AI) vastgesteld. Het gaat waarschijnlijk om de milde H5-variant.
Het bedrijf aan de Inktfordseweg heeft vrije uitloop. Omdat een laagpathogene (milde) variant kan muteren tot een hoogpathogene, zeer besmettelijke en dodelijke variant voor kippen, wordt het bedrijf geruimd.
Vervoerverbod
Sinds gistermiddag 17 uur is er in een zone van ruim een kilometer rond het bedrijf een vervoersverbod ingesteld voor pluimvee, eieren, pluimveemest en gebruikt strooisel. Dit verbod geld in principe voor 21 dagen.
Binnen deze zone zijn acht andere pluimveebedrijven gevestigd. Deze bedrijven worden bemonsterd en onderzocht op vogelgriep.
Emlichheim
Eerder deze week werd op een kippenfokkerij in het Duitse Emlichheim, vlak over de grens bij Coevorden, ook vogelgriep geconstateerd. Het gaat om een milde besmetting.
Het bedrijf hield 38.000 kippen in vrije uitloop. De dieren zijn inmiddels geruimd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (WCH) #692179
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167 (BS) #692697
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland Ploeg LB 100-200 (HA) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320MC
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %