Nieuw onderzoek naar risico AI bij uitloop
			Er komt een nieuw onderzoek naar de risico's op vogelgriep bij bedrijven met vrije uitloop. Het ministerie van EZ wil dit laten onderzoeken door het Centraal Veterinair Instituut (CVI).
		
		Het departement wil laten berekenen in hoeverre legpluimveebedrijven met een vrije uitloop naar buiten een groter risico lopen op een besmetting met een laagpathogene variant van Aviaire Influenza (AI).
De uitkomsten van het onderzoek worden door staatssecretaris Sharon Dijksma benut om binnen de Europese Unie de discussie aan te gaan over structurele maatregelen voor vrije-uitloopbedrijven die het risico op insleep van ziekten kunnen beperken.
Ophokplicht
Daarbij is ook de verplichting tot het tijdelijk binnenhouden van pluimvee een optie. Dat blijkt uit een notitie over laagpathogene vogelgriep die vandaag in de sectorcommissie Eieren van Productschap Pluimvee en Eieren wordt besproken.
Dijksma wil tot nu toe niets weten van een ophokplicht. Wel laat zij in risicovolle periodes, zoals tijdens de vogeltrek, netten toe boven de uitloop.
Netten
Pluimveehouders zien niets in de netten, ook al worden ze gesubsidieerd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
		 
			
		
		
		Meer marktprijzen
    
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
					Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
- 
					

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
 - 
					

Gebruikt, P.O.A.
 - 
					

Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
 - 
					

JOHN DEERE X117R ZITMAAIER (BEN) #692318
Gebruikt, € 4.148
 
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Teamleider teelt
IBN - Schaijk
Technisch Specialist
Pater Bloembollen - Spierdijk
Internationaal Accountmanager
Schaap Holland BV - Biddinghuizen
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Weer
- 
	Woensdag16° / 9°10 %
 - 
	Donderdag16° / 9°10 %
 - 
	Vrijdag15° / 8°5 %
 








								
								
								
								
								



					
					
					


