Belgische perentelers in spanning
Belgische perentelers volgen de politieke spanningen tussen Rusland en de EU met ingehouden adem. Zo'n 60 procent van de Belgische peren gaat naar Rusland, een grenssluiting zou een ramp zijn.
In de Belgische krant De Standaard vertelt de directeur van Veiling Haspengouw dat nu de uitvoer nog normaal is. ‘Maar we kunnen niet zonder de Russische consument’, voegt hij eraan toe.
Valutakoersen
Zorgelijk is ook dat de koers van de euro stijgt en die van de roebel daalt. Daarmee wordt het Belgische fruit duurder voor de Russische consument en dat heeft zijn weerslag op de handel.
Om minder afhankelijk te zijn van Rusland zoeken de Belgen meer afzet in Duitsland. Ook proberen ze de export naar China en andere Aziatische landen op gang te krijgen.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Rabe 300 cultivator (ZIJ) #783877
Gebruikt, € 300
-

John Deere 6R 150 trekker (LIE) #688016
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (WOL) #777373
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6155R (STE) #59803
Gebruikt, € 72.000
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag33° / 17°0 %
-
Donderdag28° / 19°5 %
-
Vrijdag24° / 15°35 %













