Dijksma: investeren in eiwitgewas
De veredeling en teelt van eiwitgewassen in Europa moet worden gestimuleerd om de afhankelijkheid van soja uit Latijns-Amerika te verminderen. Dat schrijft staatssecretaris Sharon Dijksma (EZ) in een brief aan de Tweede Kamer.
Eiwitgewassen moet ook onder Europese productieomstandigheden concurrerend zijn te telen. Dat stelt Dijksma in een reactie op het rapport 'Geopolitiek rond grondstoffen voor landbouw en voedsel' van Platform Landbouw, Innovatie en samenleving.
Dijksma wil ook de teelt van eiwitgewassen in het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) bevorderen.
Tegelijkertijd moet de geimporteerde soja aan hogere duurzaamheidseisen voldoen. Daarbij wordt gestreefd naar aan 100 procent verantwoorde soja voor nationaal gebruik in 2015.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Veenhuis Combi 2000
2008, P.O.A.
-

John Deere 6155M trekker (DRO) #705202
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger TOP 611A TechPlus zijafleghark
2020, P.O.A.
-

Kuhn FC280F Frontmaaier
1999, P.O.A.
Vacatures
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Dinsdag15° / 8°20 %
-
Woensdag13° / 8°30 %
-
Donderdag15° / 5°5 %











