Eiwitgewas mogelijk als vergroening
Het telen van eiwitgewassen kan mogelijk als vergroeningmaatregel worden aangemerkt in het Europees landbouwbeleid na 2013. Europese lidstaten en de Europese Commissie staan daar welwillende tegenover.

Oostenrijk vroeg in onlangs gehouden landbouwraad aandacht voor de productie van plantaardige eiwitten. Volgens Oostenrijk blijft productie van deze eiwitten ver achter bij de vraag en is de EU verre van zelfvoorzienend (33%).
Probleem
EU-landbouwcommissaris Ciolos liet weten dat de teelt van eiwitgewassen kan bijdragen aan het verduurzamen van de landbouw.
Het huidige productieniveau van plantaardige eiwitten in de EU is volgens de Commissaris een probleem.
Vergelijkbaar
Om in aanmerking te komen als invulling van de Ecologische Aandachtsgebieden moeten de gewassen wel een vergelijkbaar ecologisch resultaat behalen als de al voorgestelde maatregelen, vindt Ciolos.
Duidelijkheid
Staatssecretaris Sharon Dijksma wil nu duidelijkheid over welke gewassen of teelten in aanmerking komen als invulling van de Ecologische Aandachtsgebieden.
Volgens de huidige voorstellen van de Europese Commissie moet elk boer 7 procent van het bouwland gebruiken voor de Ecologische Aandachtsgebieden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
-
John Deere John Deere 6200
Gebruikt, P.O.A.
-
Valtra T 144 active met voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-
New Holland TN75S
2001, P.O.A.
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 12°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %