Stikstof efficiënter benutten
Volgens Wim Bussink van het Nutriënten Management Instituut (NMI) kunnen melkveehouders stikstof uit kunstmest efficiënter inzetten.
Dat stelde hij vorige week tijdens de bijeenkomst van de Commissie Bemesting Grasland en Voedergewassen (CBGV) in Nijkerk. ‘Dien op het juiste tijdstip stikstof toe voor de eerste snede. Let daarbij op de temperatuursom en de weersverwachting’, aldus Bussink.
Globaal is dat tussen T-som 300 en 400. Dit leidt tot meer ruw eiwit in het gras.
Bij het gebruik van een ammoniumrijke stikstofmeststof is er minder uitspoeling dan bij het gebruik van een nitraatmeststof. Daarnaast heeft toepassing van een nitrificatieremmer niet alle jaren effect.
Ureum
De projectmanager beveelt het gebruik van ureum niet aan vanwege de hoge ammoniakemissie van 20 procent. Bij de eerste snede is het één keer per vijf jaar lonend, bij de tweede snede is dit éénmaal per zeven jaar.
Ook zijn volgens Bussink de ervaringen met vloeibare meststoffen wisselend. ‘Van groot belang is of je de opbrengst haalt waarvoor je hebt bemest.’
· Lees meer hierover deze zaterdag in Nie
uwe
Oogst
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 7R 270 () #696899
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6130R AP 40 km (ZIJ) #704777
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF8702 TGII getrokken schudder
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066M COMPACTTRACTOR (ZUI) #777838
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Buitendienst Bodem, Water en Lucht
TAUW - Rotterdam
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen













