Veehouderij stoot minder CO2 uit dan 2006
De veehouderij is verantwoordelijk voor minder uitstoot van broeikasgassen (CO2) dan eerder werd gesteld. Dat schrijft de voedselorganisatie van de Verenigde Naties, FAO.
FAO verzamelde studiemateriaal van Wageningen Universiteit, het Zweedse Instituut voor Voeding en Biotechnologie (SIK) en de Amerikaanse universiteiten van Colorado en Pennsylvania, meldt de Vlaamse landbouwwebsite Vilt.be.
Daaruit blijkt dat de veehouderij verantwoordelijk is voor ongeveer 14,5 procent van de totale uitstoot van de door menselijk toedoen veroorzaakte broeikasgassen.
Een eerder FAO-rapport uit 2006 schatte de bijdrage vanuit de veehouderij aan het broeikasgasprobleem nog op 18 procent.
Rundvlees
Rundvlees heeft wereldwijd een bijdrage van 41 procent. De melkveehouderij draagt voor 21 procent bij aan de uitstoot in de veehouderij. De pluimvee- en varkenssector zijn verantwoordelijk voor respectievelijk 8 en 9 procent.
Volgens FAO kan de totale uitstoot in de veehouderij met een derde worden verminderd. Dit kan onder meer in de melkveehouderij door toepassing van lijnzaad- of katoenzaadolie in het melkveerantsoen bij hoogproductieve koeien.
Mestverwerking
Ook anaerobe mestverwerking van een deel van de mest kan de uitstoot verminderen. Verder is het mogelijk het energieverbruik op de boerderij en in de verwerkingsketen te verminderen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (HIL) #692209
Gebruikt, € 10.694
-

New Holland TN75VA
2005, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320MC
2017, P.O.A.
-

New Holland T6080 trekker (MAA) #775552
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Dinsdag13° / 11°75 %
-
Woensdag12° / 11°20 %
-
Donderdag10° / 7°10 %










