Nieuwe diksaptank in Vierverlaten
Suiker Unie start in Vierverlaten opnieuw met de bouw van een diksaptank. Dat gebeurt nadat afgelopen zomer een in aanbouw zijnde tank in elkaar zakte.
De nieuwe diksaptank krijgt ook weer een capaciteit van 60.000 kuub en is vanaf de bietencampagne in 2014 beschikbaar.
Voor de campagne van dit jaar huurt Suiker Unie voor 40.000 kuub aan alternatieve opslagruimte in grote tanks op diverse industrieterreinen in Noord-Nederland.
Ondertussen loopt het onderzoek naar de oorzaak van het eind juni in elkaar zakken van de diksaptank nog steeds.
Onderzoeksresultaten
Plantmanager Bram Fetter van Suiker Unie vertelt dat een onafhankelijk bureau het onderzoek uitvoert en dat alle betrokken partijen zich hebben gecommitteerd aan de onderzoeksresultaten.
‘Eind van het jaar verwachten we meer duidelijkheid over de oorzaak en ook de schuldvraag.’
Op termijn derde tank
De nieuwe diksaptank komt in lijn te staan met de bestaande eerste tank. Op termijn hoopt Suiker Unie op de plaats van de tank die nu wordt gesloopt nog een derde exemplaar te laten bouwen.
Suiker Unie kiest in Vierverlaten tussentijds voor alternatieve opslag van diksap om de capaciteit van de fabriek optimaal te benutten. ‘We verwerken nu dagelijks zo’n 23.500 ton suikerbieten in de campagne. Die capaciteit daalt aanzienlijk als we tussentijds minder diksap kunnen opslaan’, legt Fetter uit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
Fendt 716 Vario COM3
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 12°0 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %
-
Woensdag24° / 13°5 %