Nieuwe diksaptank in Vierverlaten
Suiker Unie start in Vierverlaten opnieuw met de bouw van een diksaptank. Dat gebeurt nadat afgelopen zomer een in aanbouw zijnde tank in elkaar zakte.
De nieuwe diksaptank krijgt ook weer een capaciteit van 60.000 kuub en is vanaf de bietencampagne in 2014 beschikbaar.
Voor de campagne van dit jaar huurt Suiker Unie voor 40.000 kuub aan alternatieve opslagruimte in grote tanks op diverse industrieterreinen in Noord-Nederland.
Ondertussen loopt het onderzoek naar de oorzaak van het eind juni in elkaar zakken van de diksaptank nog steeds.
Onderzoeksresultaten
Plantmanager Bram Fetter van Suiker Unie vertelt dat een onafhankelijk bureau het onderzoek uitvoert en dat alle betrokken partijen zich hebben gecommitteerd aan de onderzoeksresultaten.
‘Eind van het jaar verwachten we meer duidelijkheid over de oorzaak en ook de schuldvraag.’
Op termijn derde tank
De nieuwe diksaptank komt in lijn te staan met de bestaande eerste tank. Op termijn hoopt Suiker Unie op de plaats van de tank die nu wordt gesloopt nog een derde exemplaar te laten bouwen.
Suiker Unie kiest in Vierverlaten tussentijds voor alternatieve opslag van diksap om de capaciteit van de fabriek optimaal te benutten. ‘We verwerken nu dagelijks zo’n 23.500 ton suikerbieten in de campagne. Die capaciteit daalt aanzienlijk als we tussentijds minder diksap kunnen opslaan’, legt Fetter uit.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH PUMA 160 CVX
2014, P.O.A.
-
Kuhn GF 10803
Gebruikt, P.O.A.
-
Cappon onbekend
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere X147R zitmaaier (ZAN) #65699
Gebruikt, € 4.999
Vacatures
Vertegenwoordiger M/V
KI Kampen - Dalfsen, Nederland
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Vrijdag20° / 11°5 %
-
Zaterdag20° / 11°30 %
-
Zondag21° / 9°0 %