Agrifirm betaalt voorschot in vier keer
Voor de afrekening van graanoogst 2013 start Agrifirm Plant met een nieuwe systematiek om het voorschot voor de granen in de eigen basispool getrapt in vier keer te betalen.
Graantelers die telen voor de basispool van Agrifirm ontvangen na aanmelding een hectarevoorschot van 250 euro. Het eerste voorschot in augustus bedraagt 100 euro per ton.
In oktober ontvangen de telers een tweede voorschot die afhankelijk is van de prijsvorming. In januari volgt een derde betaling als de markt het toelaat. De eindafrekening van de graanpool is in juni.
Getrapte uitbetaling
Agrifirm past de systematiek van getrapte uitbetaling toe om een optimaal rendement uit de basispool te genereren. Belangrijkste aanleiding is de onvoorspelbare en volatiele graanmarkt van de laatste jaren.
Nieuw in de afrekening is dat telers ook kunnen kiezen voor de basispool zonder voorschot. Over de niet-uitgekeerde voorschotbedragen ontvangen ze dan bij de eindafrekening een rentevergoeding van 4 procent.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
-

John Deere Z997R incl 72RD Maaidek (BIE) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 250 trekker (OLD) #775887
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (ETT) #692272
Gebruikt, € 6.519
Vacatures
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Donderdag11° / 6°60 %
-
Vrijdag11° / 10°60 %
-
Zaterdag8° / 4°20 %











