Rechter: Centrale As mag doorgaan
De werkzaamheden aan De Centrale As kunnen doorgaan. Het verzoek van Stichting It Griene Erfgoed om het werk stil te leggen heeft rechtbank Noord-Nederland gisteren afgewezen.
De stichting en de provincie gingen beide in beroep tegen een eerder besluit van het ministerie over de ontheffing Flora en faunawet. De zaak ging tussen de stichting en het Ministerie van Economische Zaken. Provincie Fryslân was derde belanghebbende.
Leegstaande boerderij
Stichting It Griene Erfgoed vroeg de rechtbank om onder andere de sloop van een leegstaande boerderij bij Nijega tegen te houden. Deze boerderij wordt gesloopt omdat op deze plek het tracé van De Centrale As, de weg tussen Nijega en Dokkum, komt te liggen.
Aangezien er in dit pand rust- en verblijfplaatsen van vleermuizen zijn, is door het ministerie als voorwaarde gesteld dat er een vervangende verblijfplaats wordt gerealiseerd.
Vleermuizenverblijf
Tegenover de boerderij is inmiddels een vleermuizenverblijf gebouwd. De rechtbank heeft daarom besloten dat de sloop van de boerderij door kan gaan.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor 6120M (SB) #692396
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (RL) #692016
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X584 (BS) #692431
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH International Tractor Farmall 120C (BS) #693881
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 11°10 %
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag21° / 9°5 %