Avebe sluit goede campagne af
Zetmeelfabrikant Avebe verwerkt deze week op locaties Ter Apelkanaal en Gasselternijveen de laatste zetmeelaardappelen van oogst 2012.

Avebe meldt dat de zetmeelcampagne over het algemeen goed is verlopen. Het zetmeelpercentage van de zetmeelaardappelen ligt op ruim 20 procent en dat is 0,8 procent hoger dan het meerjarig gemiddelde.
De houdbaarheid van de aardappelen was gemiddeld goed als gevolg van het groeiseizoen en de gunstige oogst- en bewaaromstandigheden. Het tarrapercentage was lager dan gemiddeld.
Zonder gekoppelde steun
Dankzij het hoge zetmeelpercentage hebben de zetmeeltelers volgens Avebe relatief hoge zetmeelopbrengsten kunnen realiseren. De zetmeelcampagne van 2012 was de eerste zonder gekoppelde Europese steun.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Fendt 312 LSA
1993, P.O.A.
-
Z665 Hydro
Gebruikt, € 2.000
-
Fendt 309 CA
1998, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %