Paardenvleesfraude maakt 'slachtoffers'
De paardenvleesfraude leidt in België tot de eerste 'slachtoffers'. Maaltijden- en vleeswarenfabrikant Ter Beke heeft in twee fabrieken (tijdelijk) personeel moeten ontslaan.

Oorzaak is een flinke daling in de vraag naar kant-en-klare maaltijden. Deze loopt in heel Europa terug. Ter Beke is in Europa marktleider in vers bereide lasagnes en doet in twee van zijn fabrieken nu een beroep op de zogenoemde economische werkloosheid.
Het gaat om de fabrieken in Wanze (provincie Luik) en in Marche-en-Famenne (Luxemburg). 104 van de in totaal 184 personeelsleden zijn momenteel ‘economisch werkloos’.
Aldi
Grote boosdoener is Duitsland. Aldi Duitsland annuleerde onlangs alle orders. Ter Beke realiseert bijna 7 procent van zijn totale omzet in Duitsland.
Maar ook in België daalt de verkoop van kant-en-klaarmaaltijden. Zo liet Delhaize weten dat het zijn bestellingen halveert, meldt het Vlaamse dagblad De Tijd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Tractor, compact 2026R (BS) #27680
Gebruikt, € 28.300
-
John Deere Tractor 6R 150 (LH) #31209
Gebruikt, P.O.A.
-
Spearhead Zitmaaier / tuintrekker Twiga (HA) #22441
Gebruikt, P.O.A.
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 1040 YAK 4WD (BV) #26685
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
HR Manager
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Manager
Veen Innovatie Polder Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Agrarisch specialist Veehouderij
AB Vakwerk Groep B.V. - Drachten
Akkerbouw medewerker in Creil
AB Vakwerk Groep B.V. - Creil, Noordoostpolder
Allround medewerker akkerbouwbedrijf (meerdere kandidaten)
AB Vakwerk Groep B.V. - Wieringerwerf (Hollands Kroon)
Weer
-
Maandag3° / -5°10 %
-
Dinsdag5° / -3°10 %
-
Woensdag7° / -2°20 %