Honderd dode paarden in Roemeens meer
Er zijn ruim honderd dode paarden gevonden in een groot meer vlak bij de Roemeense stad Galati. De Duitse dierenbeschermingorganisatie Vier Pfoten denkt dat de dieren zijn afgemaakt in verband met de Europese paardenvleesfraude.
Omwonenden van het meer schakelden journalisten in, toen zij bij het meer tal van restanten van paarden vonden, voornamelijk benen en hoofden.
Politie en brandweer stuitten op andere plaatsen rond het meer en in het water op complete paarden, die nog maar net waren gedood. In de buurt is geen slachthuis voor paarden.
Vleesschandaal
Volgens Vier Pfoten zijn er in heel Roemenië mensen actief die paarden opkopen en ze ergens stallen. Als de tijd rijp is, worden ze geslacht. 'Wij denken dat door het lasagneschandaal de grond onder hun voeten te heet is geworden nu het vleesschandaal heel Europa bezighoudt', zei een woordvoerder tegen de Roemeense zender Antenna 3.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T7.220 Auto Command
2014, P.O.A.
-
John Deere X147R (WOL) #335633
Gebruikt, € 4.999
-
Gandy P45 Forage Granulaatdoseerapparaat
2015, € 950
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zondag22° / 13°20 %
-
Maandag21° / 15°20 %
-
Dinsdag19° / 14°50 %