Tuinders oneens met plan Bommelerwaard
Inpassingsplan Bommelerwaard moet de basis vormen voor herstructurering. Maar tuinders zetten daar hun vraagtekens bij. Zo verdwijnt in het plan alle niet benutte glasbestemming.
Dat bleek gisteravond tijdens een bijeenkomst van Tuinbouwplatform Bommelerwaard. Tuinders en paddenstoelentelers kregen uitleg over het voorontwerp-inpassingsplan.
Bestemming glas
De Bommelerwaard telt volgens Henk Kolbach, voorzitter van Tuinbouwplatfom Bommelerwaard, 1.250 hectare met een glastuinbouwbestemming. In de extensiveringsgebieden moet 350 hectare verdwijnen.
'Van de 900 hectare die overblijft, is 400 hectare daadwerkelijk glas. Via dit voorontwerp verdwijnt er nog eens 500 hectare', rekende Kolbach voor. Daarbij gaat het om glastuinbouwbestemmingen die nog niet zijn bebouwd.
Reageren
Platform Bommelerwaard dient een collectieve reactie in. Maar het platform roept de leden ook op om individueel te reageren. Dat moet voor 21 februari. 'Verwoord nu uw onzekerheid over het plan. In de volgende fase ga je een juridisch traject in.'
? Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, editie Oost/West
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland Taarup 80110 schudder
2010, € 6.450
-

Massey Ferguson 5711M trekker (ZAN) #782845
Gebruikt, € 49.000
-

Case JX 80 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Voorlader Quicke X4S met console
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Maandag13° / 7°65 %
-
Dinsdag12° / 6°5 %
-
Woensdag11° / 4°5 %











