China verbouwt meer maïs dan rijst
Wie aan China denkt, denkt aan veel mensen die rijst eten. Rijst is nog steeds het hoofdvoedsel, maar China produceert dit seizoen voor het eerst meer maïs dan rijst.
Dat komt volgens de US Grains Council door de stijgende welvaart van de Chinese middenklasse. Die eet steeds meer vlees. De consumptie van gevogelte is met 300 procent toegenomen, er werd 155 procent meer rundvlees gegeten en de vraag naar varkensvlees steeg met 85 procent.
Er is daarom steeds meer veevoer nodig in de vorm van maïs. Het Amerikaanse ministerie van landbouw USDA verwacht dat China dit seizoen 208 miljoen ton maïs produceert. De rijstproductie schat USDA op 204 miljoen ton.
Rijst is nog steeds het hoofdvoedsel voor ruim 2 miljard mensen, vooral in India en China. Maar het verbruik van maïs stijgt ook wereldwijd erg hard.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-

Topcon Automatisch stuursysteem RTK
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
-

JOHN DEERE X167R ZITMAAIER (BIE) #692141
Gebruikt, € 5.833
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°25 %
-
Dinsdag15° / 3°10 %
-
Woensdag17° / 1°10 %













