Goed jaar voor akkerbouw
Het inkomen op akkerbouwbedrijven valt in 2012 aanzienlijk hoger uit dan in 2011 en ligt rond het recordniveau van 2010. Dit blijkt uit de vandaag gepubliceerde ramingen van LEI Wageningen UR.
Het gemiddeld hogere inkomen voor akkerbouwers komt door een sterke stijging van de prijzen van consumptieaardappelen en uien en in iets mindere mate door betere prijzen voor graan en pootaardappelen.
Een deel van de prijsstijging voor akkerbouwproducten moet overigens nog gerealiseerd worden. De afzet en de prijsvorming van oogst 2012 lopen door tot halverwege volgend jaar.
Zetmeeltelers
Bedrijven met zetmeelaardappelen behaalden in 2011 al een recordrentabiliteit van 111 procent. Voor 2012 zijn de vooruitzichten voor het inkomen van zetmeeltelers zelfs nog beter.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland KKLD100-200
2011, P.O.A.
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Jumbo 8010L
2016, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Maandag24° / 16°10 %
-
Dinsdag22° / 12°0 %
-
Woensdag28° / 10°0 %












