Nederlandse economie krimpt fors
De Nederlandse economie leverde in het derde kwartaal 1,1% ten opzichte van het tweede in. Vergeleken met een jaar geleden kromp de economie 1,6%, meldt het CBS.
De lagere export, consumentenbestedingen (-1,8%) en dalende investeringen door onder meer de bouwcrisis (-8%) zijn belangrijke oorzaken van die daling.
De krimp is een eerste stap richting een nieuwe recessie, verwacht de NOS. Bij 2 opeenvolgende kwartalen van een krimpende economie is er sprake van een recessie.
Recessie
Nederland was in 2009 en 2011 al in een recessie. De magere vooruitzichten van de economie maken de kans op een 'triple dip' groot.
In de eerste 2 kwartalen van dit jaar was er nog sprake van een lichte groei van 0,1%, geeft het CBS aan.
Duitsland en Frankrijk
Vandaag zijn ook de groeicijfers van Duitsland en Frankrijk bekendgemaakt. Daar groeide de economie juist beter dan verwacht.
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
T7.220 Auto Command CVT
Gebruikt, € 45.000
-
Deutz-Fahr DX 4.30 trekker 2WD
Gebruikt, P.O.A.
-
Veiligheidsgewichtblok
Gebruikt, € 2.400
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 11°10 %
-
Dinsdag23° / 8°10 %
-
Woensdag21° / 9°5 %