Vlaamse varkenshouders op termijnmarkt
Zo'n 70 Belgische varkenshouders hebben zich verenigd in 2 Pig Trading Companies, goed voor 15% van de gehele Belgische markt.
Op dit moment worden de varkensprijzen week per week op de spotmarkt bepaald, maar Dirk Coucke van adviesbedrijf DLV denkt dat het anders kan.
'Door iedereen te laten nadenken over hun prijsvorming, ook slachthuizen, kunnen langetermijncontracten afgesloten worden en zal de prijszetting minder volatiel zijn’, zegt hij op Vilt.be.
Nu er opnieuw een gebrek aan varkens op de markt is, kunnen de varkenshouders zich beter organiseren, waardoor de prijs per varken met € 5 per varken kan stijgen, verwacht Coucke. Hij wil die markt nu eerst liquide krijgen, daarna kunnen nieuwe partners instappen.
Eerste order
Vlaams minister-president Kris Peeters, tevens bevoegd voor Landbouw, plaatste vandaag een eerste order. Volgens hem is de termijnmarkt goed voor de handel.
De Vlaamse regering trekt € 20.000 uit voor het initiatief, onder meer voor opleidingen voor de varkenshouders zelf.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6R 155 trekker (EMA) #27195
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
-

Fendt 314 Gen4 Power Set1 Verkocht
2024, P.O.A.
-

John Deere Z315E (LIE) #717249
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Woensdag9° / 2°20 %
-
Donderdag4° / -1°10 %
-
Vrijdag4° / 0°60 %










