Beweidingsexperiment Groningse kwelders
Kwelderherstel Groningen voert dit najaar beweidingsexperimenten uit op de kwelders van Noord-Groningen. Dit is nodig voor het overgangsbeheer, zegt Piet Riemersma van projectbureau Kwelderherstel Groningen.
Het gaat om kleinschalige experimenten als drukbegrazing om een goede beweiding voor koeien en schapen mogelijk te maken. 'Er ligt nu nog een dikke kweeklaag. Wij verwachten hiermee dat het vee het dikke strooisel wegtrapt.'
1700 hectare
Boeren, natuurbeheerders en andere oevereigenaren liggen op schema met het achterstallig onderhoud van de 1700 hectare kwelders tussen Lauwersoog en Nieuwe Statenzijl, laat Riemersma weten. Door met name beweiding beter mogelijk te maken, hopen ze meer planten, insecten en vogels aan te trekken. Het project, dat € 10 miljoen kost, moet eind dit jaar, begin volgend jaar afgerond zijn.
Het uiteindelijk doel is dat 60% van de 1700 hectare beweid wordt, zegt Riemersma.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
AS Motor Zitmaaier / tuintrekker 901 SM (HG) #26853
Gebruikt, € 6.670
-
Iseki TM 3185 compacttractor
Gebruikt, P.O.A.
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HG) #21051
Gebruikt, € 62.500
-
Pottinger schudder 8 elements HIT910
2008, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %