Malaria met landbouwkennis te lijf
Malaria moet worden bestreden met de inzet van een veelheid aan middelen en hulpbronnen die veel minder riskant zijn dan alleen chemische insecticiden. De huidige aanpak loopt daarbij meer dan 50 jaar achter op de agrarische sector.
Enkel het gebruik van chemische insecticiden is zeer riskant. Dat stellen Amerikaanse en Wageningse entomologen en experts op het gebied van biologische bestrijding. Er zijn nu al tekenen dat malariamuggen weerstand opbouwen tegen deze insecticiden.
De huidige manier van bestrijding van malariamuggen ligt ongeveer op het niveau van hoe de landbouw plaagbestrijding aanpakte in 1950.
Resistentie
In de agrarische sector staat al lang vast dat het bijna uitsluitend gebruiken van chemische bestrijdingsmiddelen het probleem van resistentie tegen ziekten en plagen alleen maar verergert.
De beste strategie ligt in het tegelijkertijd en op samenhangende wijze inzetten van diverse middelen. Te denken valt aan het monitoren en voorspellen van ziekten en plagen, gebruiken van natuurlijke wijzen van bestrijding en gebruik van resistente gewassen.
Pesticiden
Het gebruik van pesticiden moet dan worden beperkt tot die situaties waar het niet anders kan, stellen de onderzoekers in hun www.wur.nl/NL/nieuwsagenda/nieuws/P054_20120724.htmartikel in wetenschappelijk tijdschrift PLoS Medicine.
De entomologen waarschuwen er echter wel voor dat er voor de uitroeiing van malaria geen snelle oplossing voor de hand ligt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Fendt 826 S4 Vario Profi Plus+ RTK
2015, P.O.A.
-

JOHN DEERE X127 ZITMAAIER MY2026 (ETT) #781520
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
-

John Deere 6R 155 trekker (ZAN) #64179
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Zaterdag17° / 13°50 %
-
Zondag18° / 12°15 %
-
Maandag17° / 12°10 %











