Extreme droogte Amerika
De extreme droogte in Amerika veroorzaakt spanningen op de internationale graanmarkt. Prijzen van maïs en soja komen in de buurt van record-niveaus. De graanprijs in Parijs doet Europese akkerbouwers glimlachen.
'Het percentage van aaneengesloten Amerikaans landoppervlak met uitzonderlijke droogte bereikte deze maand het hoogste niveau in de geschiedenis van de Amerikaanse droogte Monitor', zei een ambtenaar bij het National droogte Centrum op de Universiteit van Nebraska-Lincoln.
Bijna viel 12% van de Verenigde Staten valt in de 'uitzonderlijke' indeling. 'Dat niveau van de uitzonderlijke droogte had nooit eerder is gezien in de monitor 12-jarige geschiedenis', zei Brian Fuchs, van Universiteit van Nebraska.
De extreme droge, hete omstandigheden in de natie stuwen de prijzen van maïs en soja naar records of in de buurt van-record niveaus. In Parijs stuwen de prijzen van graan inmiddels ook omhoog. Op 5 juli lag de prijs voor tarwe op de beurs in Parijs op bijna € 250 per ton.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC883-FF vlindermaaier
2014, P.O.A.
-

Valtra N174D trekker
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°10 %
-
Zaterdag27° / 11°0 %
-
Zondag30° / 14°0 %










