Melkproducentenclub: minimaal 150 boeren
Minimaal 150 melkveehouders en 90.000 ton melk per kalenderjaar. Alleen met die aantallen kan een producentenvereniging van melkveehouders een erkenning krijgen van Productschap Zuivel.
Dat staat in de vandaag gepubliceerde Zuivelverordening 2012. Voor biologische melkveehouders en geitenmelkers geldt een minimum van 20 leden en 9000 ton per jaar.
De nieuwe erkenningsregeling vloeit voort uit het zuivelpakket. Dat is een Europees gemaakte afspraak over het nemen van maatregelen om de positie van melkveehouders te versterken.
Contractvoorwaarden
Een erkende producentenorganisatie krijgt het recht om collectief over contractvoorwaarden te onderhandelen met verwerkers van melk.
Coöperaties zijn uitgesloten van deze regeling, waarvan de uitvoering in handen is van het productschap, blijkt uit de www.prodzuivel.nl/pz/circulaires/pzvoo/Zuivelverordening2012-ErkenningProducentenorganisaties-2.pdferkenning producentenorganisaties.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5105M trekker (HIL) #784368
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (LIE) #781268
Gebruikt, P.O.A.
-

Gianni Ferrari GTR200
2015, P.O.A.
-

New Holland TM190 trekker (REU) #690891
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










