Situatie kievitsbloem valt mee
De wilde kievitsbloem staat niet op het punt om uit te sterven. Dat laat staatssecretaris Henk Bleker (EL&I) weten aan de Tweede Kamer.
Anja Hazekamp (PvdD) had schriftelijke vragen gesteld over het feit dat zich in Haren de laatste 15 wilde kievitsbloemen ter wereld zouden bevinden. Omdat het grondwaterpeil laag wordt gehouden ten behoeve van de landbouw, zou het binnenkort ook met deze laatste plantjes gedaan zijn.
Onjuist
Bleker laat weten dat de hele berichtgeving niet klopt. ‘Het is onjuist dat in Haren de laatste 15 wilde kievitsbloemen (of witte varianten daarvan) ter wereld of zelfs maar van Nederland zouden voorkomen.’
Hij wijst erop dat grotere aantallen van deze plant, waaronder ook witte varianten, zich juist in het Natura 2000-gebied Uiterwaarden Zwarte Water en Vecht bevinden. Daar zijn ze goed beschermd.
Provincie
Als het nodig is kan de provincie in Haren ook maatregelen nemen in het kader van de Leefgebiedenbenadering. De staatssecretaris ziet daarom geen reden om in te grijpen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (WOL) #335633
Gebruikt, € 4.999
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Maaidekken (HIL) #27087
Gebruikt, € 1.450
-
Lely Splendimo 900MC vlindermaaier
2015, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X167R (MID) #692919
Gebruikt, € 5.644
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %