Prijs voor autonome robot Amazone
De BoniRob-robot is tijdens de velddemonstratie van Amazone als innovatieve ontwikkeling bekroond. De autonome robot nam deel aan de wedstrijd ‘365 bezienswaardigheden in het land van ideeën’.
Amazone hield gisteren de tweejaarlijkse Amatechnica. Tijdens de velddemonstratie, nabij de Amazone-fabriek in Gaste, bij Osnabrück, werden meer dan 30 nieuwigheden gepresenteerd.
Intelligentie
Amazone gelooft in meer intelligentie op het veld. De BoniRob is daar een duidelijk voorbeeld van. De autonome robot is ontwikkeld door Amazone, Bosch en de Universiteit Osnabrück.
De jury koos de BoniRob uit meer dan 2000 inzendingen, omdat de innovatie een bijdrage kan leveren aan de duurzaamheid van de landbouw. De robot kan met behulp van speciale camera’s en sensoren automatisch gegevens van individuele planten vastleggen.
Plantenveredeling
De robot beoordeelt de planten altijd op dezelfde wijze. De gegevens kunnen een grotere statistische basis scheppen voor de plantenveredeling. Dat kan de voortgang van nieuwe rassen bevorderen.
De BoniRob heeft een chassis met enkele montagestations, een verstelbare bodemvrijheid van 40 tot 80 centimeter en een spoorbreedte van 75 tot 200 centimeter. Het project is mede gefinancierd door de overheid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Case IH CS 105 PRO
2009, P.O.A.
-
Weidesleep 8mtr
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-
Pottinger Novacat 302 ED
2024, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Donderdag22° / 16°25 %
-
Vrijdag26° / 13°0 %
-
Zaterdag26° / 15°95 %